Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Czerwiec 05 2020 13:54:04

Dzień Dziadków 2018 .
Newsy
List wysłany do Gminy w związku z telefonami od mieszkańców .
Newsy TEMAT LISTU : Akcja odśnieżania dróg i chodników w Sołectwie Odolion ,, Zima 2017 / 2018 ".

Dzień dobry ,
niestety jak w roku ubiegłym pomimo mojej prośby i uwagi zwróconej w związku z zebraniem w firmie Algawa poświęconemu ,, Akcji zima " prace przy utrzymaniu pasaży dla pieszych na terenie Sołectwa Odolion nie przebiegają zgodnie z życzeniem i oczekiwaniem .
Mianowicie jak zeszłej zimy zwróciłem szczególną uwagę na to , aby posypywać nie tylko chodniki , ale też ekskluzywnie odcinki ulic przy których jeszcze niema chodników .
Logika podpowiada ,że tam gdzie niema chodnika ulica spełnia dla pieszych jego rolę !!!
Oczywiście nie chodzi o posypywanie wszystkich ulic lecz jedynie odcinków szczególnie ważnych , a za taki uważam dojście do przystanku autobusu szkolnego, na który tylko z mojego bezpośredniego otoczenia dochodzi 14- oro dzieci .
Chodzi konkretnie o odcinek ulicy Krokusowa - Młodzieżowa ( 200 m ).
Trasą tą chodzą małe dzieci często odprowadzane przez starsze osoby Babcia , Dziadek i serce się kraje ,gdy widać takie wiekowe osoby balansujące na śliskiej jezdni w godzinach porannych i południowych w dodatku prowadzące małe dzieci za rączkę .
Jak wiadomo przepisy nakazują chodzenia lewą stroną jezdni ,więc dotyczy to posypania całej ulicy na tym odcinku ( obu stron ) .
Mam nadzieję ,że co do uzasadnienia konieczności dodatkowego posypywania tego odcinka nie ma żadnych wątpliwości . Rozum i serce to nakazuje .
Myślę ,że bez problemu już od dzisiaj problem ten zostanie rozwiązany , a zaistnienie go pomimo moich sugestii i próśb było jedynie niechcianym pominięciem wynikłym w ferworze nawału prac .

Proszę poinformować i zlecić firmie Algawa , aby do posypywanych chodników w Odolionie dołączyła odcinek ulicy Okrężnej (od Krokusowej do Młodzieżowej ), w ten sposób z domów w moim rejonie 14 - oro dzieci i starszych bezpiecznie będzie mogło dotrzeć do przystanku szkolnego i z niego do najbliższego chodnika przy Młodzieżowej i swych domostw na Krokusowej .

Proszę o potwierdzeni zwrotne pozytywnego załatwienia tej palącej sprawy i przekazania korygującego zlecenia firmie Algawa.

W oczekiwaniu na odpowiedź z poważaniem Sołtys Sołectwa Odolion Piotr Marek Kaszubski .

PS. Pozwolę sobie poinformować ,że ku mojemu zdziwieniu otrzymałem telefon z zapytaniem : ,, czy ulice Okrężną odśnieżać aż do ulicy Parkowej ( czyli na odcinku przy lesie ) ???
Ileż to razy mieliśmy prośby ,skargi i zażalenia w tej sprawie !!!
Dziwię się że takie pytanie kolejny raz pada . Oczywiście jest tego jakiś powód .Prawda ?
Stanowczo potwierdziłem konieczność odśnieżania tej trasy .

Dzień Babci i Dziadka 2018 .
Newsy
Wigilijna Wieczerza w Odolionie.
Newsy Z wielką przyjemnością informuje ,że z inicjatywy Naszych aktywnych Pań - dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich Sołectwa Odolion w ubiegły piątek tj. 15.12.2017. o godzinie 19:00 dobyła się tradycyjna Wieczerza Wigilijna. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zebrani w duchu chrześcijańskim spożyli wykwintną kolacje samodzielnie przygotowaną przez wszystkich zebranych w ich domach . Na stołach nie zabrakło tradycyjnie liturgicznego chleba i wina. Śpiewano kolędy i na koniec uwieczniono mile spędzony czas na wspólnej fotografii . Mam nadzieję ,że takie inicjatywy będą pojawiały się częściej w każdym roku i ich przyjazna atmosfera budować będzie ,,rodzinne więzi" wśród mieszkańców naszego Sołectwa . Wszak ludzi dobrej woli nie brakuje , a ja jako Sołtys zawsze wszystko co dobre silnie wspieram . Serdecznie dziękuje za możliwość uczestniczenia w Wieczerzy i jeszcze raz Wszystkim składam me najlepsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt . Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski.
src='http://i65.tinypic.com/14dezaq.jpg' style='margin:5px' align='left'>src='http://i66.tinypic.com/4t1sw1.jpg' style='margin:5px' align='left'>

Życzenia dla mieszkańców od Sołtysa na Boże Narodzenie i Nowy 2018 Rok.

Podziękowanie .
Zebranie Wiejskie.
Newsy
Nowy stół biesiadny dla naszego placu zabaw. 23.10.2017.
Newsy Po zniszczeniu stołu biesiadnego z naszego placu zabaw i pomimo niesprzyjających warunków finansowych z inicjatywy Sołtysa i po wynegocjowaniu przez niego korzystnej ceny Urząd Gminy zakupił nowy stół biesiadny dla mieszkańców Odolionu. Jak widać pomimo niższej ceny niż poprzedni jest on: ładniejszy , większy i solidniejszy .
Jeszcze jeden dowód na to ,że można !!!! , tak można .
Mam nadzieję ,że będzie on długo i dobrze służył , a mieszkańcy ( szczególnie ci najmłodsi ) docenią to i będą dbali o nasz wspólny dobytek .

Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski .

W końcu wielka szansa dla mieszkańców Odolionu.
Newsy
Dodatkowe dwa znaki z nazwą ulicy Szosa Ciechocińska. .
Newsy Z godnie z prośbą mieszkańca ulicy Szosa Ciechocińska i po zgłoszeniu prośby do Urzędu Gminy przez Sołtysa wykonano dwa dodatkowe znaki z nazwą ulicy i numerami posesji do niej przylegającymi .Znaki zostaną ustawione w miejscach wskazanych na załączonym planie w najbliższym czasie. Wzór tablicy poniżej .

Surowy zakaz spalania śmieci !!!!
Newsy

Ewentualne informacje o przestępcach palących śmieciami i tym samym świadomie i z premedytacją trujących innych ludzi i środowisko można zgłaszać do Sołtysa 24 godziny na dobę dzwoniąc na numer : 792 504 363 lub na adres e-mail : soltys.odolion@onet.pl
Strona 4 z 16 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 107,357 Unikalnych wizyt