Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Czerwiec 05 2020 13:59:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7
Najnowszy Użytkownik: hela
Coroczne szczepienie psów przeciw wściekliźnie .
Newsy
Wielkanoc 2018.
Newsy

Uroczystość i spotkanie aktywnych mieszkańców Sołectwa Odolion
Newsy Uroczyste spotkanie aktywnych mieszkańców Sołectwa Odolion z okazji Święta Pań i dnia Panów zorganizowane przez Koło Gospodyń w Odolionie . ( 10.03.2018.)

Przyjaciele i Znajomi , tradycyjnie jak przystało w Naszym Sołectwie Odolion uroczyście uczciliśmy Dzień Naszych Kochanych Pięknych Kobiet . Nasze Panie z kolei nie zapomniały o dniu Mężczyzn , i w związku z tym pozwoliły się im akompaniować i adorować podczas uroczystości zorganizowanej z tej okazji w sali wiejskiej . Korzystając z okazji upieczono trzecią ,, pieczeń " i z okazji nadchodzącego Dnia Sołtysa zebrani mieszkańcy podziękowali gorąco zaproszonemu na uroczystość Sołtysowi Odolionu panu Piotrowi Markowi Kaszubskiemu , odśpiewali mu tradycyjne 100 lat i wręczyli symboliczny kwiatek z życzeniami zdrowia , satysfakcji i kontynuacji dobrej pracy - służby na kolejne lata .Po części wstępnej , wzajemnych życzeniach mieszkańcy biesiadowali ,a spotkanie umilał zorganizowany koncert KARAOKE .Muszę też podkreślić , że jak zawsze bardzo bogato zastawiony stół zawdzięczyliśmy naszym gospodarnym Paniom , których potrawy i wypieki rozpieszczały nasze podniebienia .Wszystkie potrawy były tzw. własnego- domowego wyrobu . Było to kolejne spotkanie aktywnych mieszkańców naszego Sołectwa , Koła Gospodyń Wiejskich i ludzi dobrej woli , którym sprawy Naszego Odolionu i dobre stosunki między mieszkańcami leżą na sercu .Jako Sołtys Serdecznie dziękuję i jestem dumny ,że tak liczna grupa naszych mieszkańców tak aktywnie udziela się w tworzeniu dobrej atmosfery w naszym środowisku . Jeszcze raz Serdecznie Dziękuję . Przy tej okazji dziękuję również za wszystkie życzenia , jakie z okazji Dnia Sołtysa napłynęły do mnie drogą pocztową , internetową , telefoniczną i przez domofon przy furtce . To mobilizuje i cieszy . Jesteście Kochani !!! Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski.11 marca 2018 Ogólnopolski Dzień Sołtysa .
Newsy Szanowni Mieszkańcy Sołectwa Odolion, Przyjaciele i Znajomi , w kwestii formalnej informuje ,że z czterech głównych celi - zadań jakie nakreśliłem sobie do wykonania w trakcie mojej obecnej , a kończącej się już czteroletniej kadencji Sołtysa Sołectwa Odolion trzy są już wykonane . Mianowicie : modernizacja skrzyżowania na starej drodze tzw. jedynce ( DK 91 z DW 266 ) pasy i przejścia dla pieszych i rowerzystów - roboty ruszają za 14 dni , koniec do czerwca tego roku . Budowa żłobka w Odolionie budowa rozpoczęta - koniec w 2019 Budowa ruszyła pomimo przeciwności losu i władz powiatowych . Stała poprawa bezpieczeństwa i modernizacja Sołectwa , stała dobra aktywna służba ludziom, rozwiązywanie ich problemów , rozwój , dbałość i krzewienie patriotyzmu , budowa więzi międzyludzkich - od 4 lat są już wykonane .Pozostał ostatni cel osiągniecie decyzji na budowę gazociągu - gazyfikacja Sołectwa - ,która jest na dobrej drodze i w trakcie realizacji . Jestem z tego wszystkiego bardzo dumny i cieszę się ,że mogłem dla mieszkańców służyć i tego dokonać .To wszystko było możliwe jedynie dzięki ciężkiej systematycznej pracy - służbie , ponoszeniu kosztów , współpracy i wsparciu życzliwych i świadomych ludzi z otoczenia najbliższego oraz przyjaciół z zewnątrz tak na szczeblu gminnym , wojewódzkim jaki ministerialnym .W szczególności dziękuję Wójtowi Gminy , na którego zawsze mogłem liczyć potrzebując wsparcia lub przychylnej decyzji w sprawach dotyczących Sołectwa.Dziękuję wspierającym mnie Radnym Sołectwa i aktywnym Mieszkańcom , a tych pomimo ,że jest ich niewielu bardzo doceniam. Dziękuję za ciepło jakie mi nie raz okazaliście podczas naszych zebrań i spotkań przy rożnych okazjach jak Dzień Dziadków , Dzień Kobiet , Dzień Dziecka , Dożynki, Wigilia i innych . Jesteście super , jesteście po prostu Kochani . Powiem tak : miałem i mam zaszczyt i wielką satysfakcję Wam służyć i być przydatnym . Dzisiaj bardzo Wam dziękuję . Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski.Jestem dumny ,że mogłem dla Was służyć i tak owocnie działać .
Życzenia dla Pań - 8 marca 2018.
Newsy W tym pięknym Dniu Święta Kobiet serdeczne życzenia zdrowia , szczęścia i słoneczka na każdy dzień życia składa wszystkim Paniom naszego Sołectwa Wasz Sołtys i wszyscy Panowie z Odolionu i okolic .

Piotr Marek Kaszubski .


Ogłoszenie o dotacji na CO.
Newsy Oficjalne ogłoszenie umieściłem w gablotach ogłoszeniowych Sołectwa .

Wielkie osiągnięcie w interesie Sołectwa Odolion .
Newsy .

I jeszcze jedno , tak na wesoło , gdyby komu przyszło do tzw. łba ,aby podszywać się jako ,, ojciec- autor sukcesu " w tych dwóch sprawach to odsyłam do załącznika poniżej . ( 65 lat przejścia dla pieszych na krzyżówce nie było i zbiegiem okoliczności akurat teraz po trzech latach intensywnego działania Sołtysa w tej sprawie powstanie, tzn . że żadne władze przez 65 lat nie interesowały się tą palącą sprawą lub interesowały się ale zbyt słabo !!! ) . Co do żłobka, to też dzięki szybkiej z skoordynowanej współpracy Wójta Gminy i Sołtysa Odolionu decyzja odmowna na budowę jaką złośliwie wydał Starosta Powiatu została anulowana przez wyższe instancje władz administracyjnych .


Przerwa w dostawie wody .
Newsy Uprzejmie informuje , że dnia 7 lutego 2018 tj. w środę w godzinach 22:00 do 24:00 nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie Sołectwa Odolion i okolic. Powodem jest konserwacja instalacji , za co firma ALGAWA bardzo przeprasza. Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski.
Pamiątka z Dnia Dziadków 2018.
Newsy Nawiązując do niedawnego Święta Dnia Dziadków pozwolę sobie na okazanie pięknego zdjęcia zrobionego podczas tej miłej prestacji . Jako Sołtys Sołectwa Odolion zaszczycony zostałem uwiecznieniem w zacnym towarzystwie czworga reprezentantów najstarszych mieszkańców naszej osady . A propos razem mamy prawie 400 lat !!!! To piękny, dostojny wiek . Zdradzę tajemnicę ,że pomimo mego ,, szczenięcego " do nich wieku to nie ja byłem podporą środkową naszej czwórki ,lecz ,że to dzięki naszym Kochanym Seniorom , którzy mnie podtrzymywali miałem możliwość stanięcia do zdjęcia pierwszy raz od 18 miesięcy na własnych nogach .

Co po Dniu Dziadków w Odolionie ? . Ano super udany !!!
Newsy Jak od 4 lat przystało i w tym roku hucznie uświęcono Dzień naszych Kochanych Babć i Dziadków. Rozpoczynając życzeniami , programem artystycznym , bogatą biesiadą i tańcami aż do północy w szczęściu , radości i przyjacielskiej atmosferze wszyscy zebrani bawili się razem i uwieczniali te miłe chwile na licznych fotografiach . Mamy nadzieję ,że tak udanych imprez będzie więcej i przysporzą one radości wszystkim , którym wspólne życie w przyjaźni , zgodzie , wzajemnym poszanowaniu są bliskie i leżą na sercu. Jak przystało ludziom dobrej woli ,którym dobro wspólne jest największą wartością . Jako Sołtys serdecznie dziękuję wszystkim , którzy brali udział i przyczynili się do tego pięknego wydarzenia. Kto nie był niech żałuje . Mam nadzieje ,że w przyszłości udział w uroczystości weźmie jeszcze większa rzesza osób . Ja osobiście zawsze dołożę reki i wesprę wszystko co służy dobru naszego sołeckiego środowiska . Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski.Ile jest wart uśmiech i chwila szczęścia Tych dzięki , którym jesteśmy i my i nasi Rodzice na tym świecie ? . Chyba niema takiej ceny .
Koszty wynajmu sali wiejskiej przy remizie OSP w Odolionie.
Newsy

Strona 3 z 16 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 107,362 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu