Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Czerwiec 04 2020 02:22:51

Wałęsające się psy.
Newsy Od dawna jednym z większych problemów naszej wsi jest zjawisko błąkających się bezpańsko psów.
Nie są to zwierzęta ,które uciekły jak to się często mówi ,, komuś tam gdzieś" , to są psy naszych mieszkańców , sąsiadów, osób które dobrze znamy !!!
Po licznych prośbach mieszkańców do Sołtysa o załatwienie tego problemu podjęto następujące procedury działania.
Po pierwsze zwrócenie uwagi właścicielom ( ponieważ wszyscy dobrze wiemy czyje są te zwierzęta !),
po drugie pouczenie przez Straż Gminną ,
następnie mandat karny .
Niestety jak widać nadal to nie odnosi widzialnych rezultatów.
W dniu dzisiejszym jedna z mieszkanek Odolionu zmuszona była prosić o pomoc telefonicznie Policję i Sołtysa o interwencję .
Kilka psów panoszyło się przed jej bramą , a jeden próbował wtargnąć na jej posesję . Wystraszona kobieta widząc agresywne psy schroniła się w domu i wezwała pomoc.
Czy nadal ma tak być ? Czy jak to miało miejsce rok temu w okolicy Włocławka ma dojść do tragedii ?!
Tam psy prawie zjadły młodą dziewczynę !!!
Czy właściciele są nieświadomi , czy po prosu Kompletnie Głupi !!??
Jedno jest pewne są świadomi zagrożenia jakie stanowią ich zwierzęta , a to jest Karygodne i dalszej zgody na to , i tolerancji tego nie będzie. !!! Trudna sytuacja nie jest wytłumaczeniem. Jeśli ,ktoś nie ma warunków i środków na to,aby zwierzę było zabezpieczone na terenie posesji , to wniosek prosty nie może mieć zwierzęcia !!!
A może tej, czy innej osobie przypomnieć ,że jeśli np. taki pies jak mój ok. 78 kg też po prostu by sobie uciekł i zaatakował taką osobę to by ją po prostu zabił . Jakoś nie ucieka ,prawda ?! Więc . Poniżej dzisiejsze zdjęcia
( 23.12.2015. godz. 11-00 ) jednego z psów , tego jak próbował wejść na nieswoją posesję i tego z jakiej posesji pochodzi.

Liczę ,że tym razem właściciele załatwią problem definitywnie . W przeciwnym razie będą kłopoty i tłumaczenia się trudną sytuacją nic nie pomoże .

Ps. Jeśli zauważymy wałęsającego się psa to :
1. Ustalamy czyj jest ( generalnie dobrze wiemy !)
2. Natychmiast żądamy od właściciela aby zamknął na posesji zwierzę .
3. W dni powszednie od 8-14 dzwonimy do Straży Gminnej tel : 600949236
po godzinach pracy i w dni wolne na Policję tel : 997, lub telefon alarmowy : 112