Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Czerwiec 04 2020 03:46:09

Problem z uciążliwym dymem z komina sąsiada.
Newsy Szanowni mieszkańcy,
okres grzewczy w pełni choć zima tego roku jakoś nas oszczędza.
Pomimo tego napływają do Sołtysa liczne telefoniczne i osobiste zgłoszenia o uciążliwym dymie wydobywającym się raz z tego , raz z innego komina. Wszyscy mamy świadomość o szkodliwości , ale przede wszystkim zakazie palenia odpadkami śmieciowymi i przemysłowymi .Niestety jest wśród nas stale duża grupa osób , które z różnych powodów , ale najczęściej ekonomicznych nadal rozpala lub pali w piecach wszystkim tylko nie węglem. Jest to bardzo uciążliwe dla otoczenia i przede wszystkim dla sąsiadów . Pamiętajmy o tym. W kwestii formalnej informuję ,że nic nie stoi na przeszkodzie aby w momencie wydobywania się podejrzanego - wyjątkowo śmierdzącego dymu z komina w naszym pobliżu udać się do właściciela posesji i zwrócić mu uwagę , a może nawet poprosić o to aby pokazał czym w tym momencie pali . Może to też rozwiać czasem niesłuszne podejrzenie. W innym przypadku można też podejrzenie zgłosić do Straży Gminnej : tel 600949236, lub na Policję : tel 997. Po zgłoszeniu do Sołtysa , Sołtys natychmiast zwraca uwagę palaczowi , ale na tym kończy się jego rola.