Strona Główna Artykuły Download Forum Linki Kategorie Newsów Czerwiec 05 2020 13:44:12

Piknik dla Dzieci Sołectwa Odolion i okolic.
Newsy Szanowni mieszkańcy Sołectwa Odolion i okolic.

Z wielką przyjemnością informuję ,że pomimo niezbyt sprzyjającej pogody i odbywającej się w tym samym czasie transmisji meczu piłkarskiego naszej reprezentacji narodowej nasz coroczny Piknik Rodzinny dedykowany naszym Dzieciom odbył się i frekwencja dopisała. Zabawa zaczęła się planowo o godzinie 15:30 i trwała aż do 23 , po czym na prośbę mieszkańców Sołtys przedłużył ją do północy .W Pikniku udział wzięli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim , którym bardzo dziękujemy za przybycie. Dzięki ich uprzejmości mieliśmy okazję dokonać znakowania naszych rowerów , poznać psa służbowego wraz z jego przewodnikiem, co było nie lada atrakcją dla wielu dzieci. Również wielkie dzięki należą się dwóm zastępom Państwowej Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej z Aleksandrowa Kujawskiego. Poza możliwością podziwiania ich wozów bojowych zrobili oni nam piękne zdjęcia z wysokości ok 30 m . Teraz mamy kolekcję fotografii pokazującą nasz piknik z wysokości , oraz pejzaż otaczający Odolion jakiego nigdy nie było okazji i możliwości podziwiać. Animatorzy profesjonalnym okiem ocenili ,że pomimo niespecjalnej pogody i meczu piłkarskiego ,który odebrał nam część potencjalnych uczestników zabawy na placu od godziny 15:30 do północy przewinęło się około 900 osób. Jak zapowiadał organizator ( Sołtys i Rada Sołecka ) dla najmłodszych były rozdawane prezenty - piłki do tzw. nogi ufundowane przez Sołtysa , którymi Sołtys osobiście obdarował dzieci z Odolionu , Nowego Ciechocinka , Stawek a nawet z Aleksandrowa Kujawskiego . Były rozdawane również darmowe słodycze : 400 lodów dostały dzieci dzięki uprzejmości i dobremu sercu Właściciela Firmy Miś z Ciechocinka, 150 czekolad ufundował z dobrego serca Właściciel Firmy Petropol z Podola a cukierki , lizaki i batoniki zawsze wspierający dzieci Wójt Gminy. Podziękowanie należy się również Firmie ,, Spiżarnia Kujawska " ze Stawek za niewygórowane ceny na piwko i smacznego gryla . Bardzo wdzięczni jesteśmy także bawiącemu nas przez cały czas imprezy Zespołowi Muzycznemu z Włocławka ,, WODNIK " i oczywiście Firmie ,, ROAN " z Czernikowa za udostępnione po dogodnej cenie wszystkich atrakcji dmuchanych , które już od dwóch lat mogą oblegać i używać nasze Kochane Pociechy. Tak na koniec jako Sołtys powiem jedno : ,, nic nie jest większą zapłatą , nagrodą dla organizatora jak widok radosnej buzi dziecka i nie znikający z niej uśmiech " . Jestem szczęśliwy ,że dla was Kochane Dzieci mogłem coś zrobić kolejny raz . Dzięki wielkie wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób pomogli mi w organizacji tego przedsięwzięcia. Wasz Sołtys Piotr Marek Kaszubski.